آخرين پست هاي ارسالي انجمن ايران دلفي

تماشای رایگان فیلم ایرانی ، خارجی و کودک آکادمی دلفی
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آموزش asp.net

کاربر سایت 1ostad آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال .

آموزش asp.net

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] چیست؟

ضمن عرض سلام و ادب و احترام به همه دوستان خوبم،

از حالا قراره که با آموزشهایی در ارتباط با asp.net در خدمت شما دوستان باشیم.با توجه به اینکه چندین ساله در این حوزه تجربه نسبتا خوبی کسب کردم،قصد دارم اطلاعات خودم رو به شما عزیزان هم انتقال بدهم.قبل از اینکه آموزش asp.net رو شروع کنیم،ابتدا می پردازیم به معرفی و کاربرد asp.net.

از asp به عنوان یک تکنولوژی تحت وب برای توسعه و ایجاد محتوای دینامیک یاد می شود که مبتنی بر یکی از زبانهای اسکریپتی مانند Vb Script یا Java Script می باشد. (زبان های اسکریپتی نمونه های کوچک شده و ضعیف تری از زبان های اصلی و پایه ای خود می باشند. Vb Script از Visual Basic و Java Script از زبان Java مشتق شده است). بنابراین همانطور که مشاهده می شود قدرت asp در اندازه ی قدرت و توانایی این دو زبان اسکریپتی خلاصه می شود.
    می توان گفت در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] در حقیقت ، تا حدودی آشنایی با برنامه نویسی های مایکروسافت مثل C نیز لازم است.
    ** Asp.Net بر پایه ی تکنولوژی .Net مایکروسافت ایجاد شده که بر این اساس کلیه ی زبان هایی که با این پلاتفرم دات نت سازگار هستند می توانند در ایجاد صفحات داینامیک Asp.net مورد استفاده قرار گیرند.

زبان هایی مانند #C ، جاوا ، Visual Basic و ... . همانطور که مشخص است، قدرت این زبان ها (مخصوصا #C) با نمونه های اسکریپتی قابل مقایسه نیست و از قدرت و انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است.
    اگر در گذشته با زبان برنامه نویسی سی شارپ (C#) کار کرده باشید،خواهید دید که [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] اکنون در آموزش asp.net نیز به کمک شما خواهد آمد،چرا که بیاری از مفاهیم وقواعد دستوری،مشابه با یکدیگر می باشند.

*** در تکنولوژی دات نت کلا شکل نمایشی (صفحه بندی صفحات) از کد نویسی جداست و کاملا دو لایه ی مختلف را تشکیل می دهند. بدین ترتیب برنامه نویس قادر خواهد بود از یک شمای طراحی یا یک تکه کد در پروژه های مختلف بارها و بارها بدون کمترین تداخل و نیاز به تغییر و سازگاری استفاده کند که این بزرگترین برتری این تکنولوژی بر Asp کلاسیک می باشد که درآن برنامه نویس هر بار مجبور است میزان زیادی کد را به صورت دستی بنویسد.
    **** برای محیط دات نت هم محیط های ویرایش و توسعه ای زیادی وجود دارد که قدرتمندترین و معروف ترین آنها Visual Studio .Net می باشد که تا حدود زیادی نیاز به کد نویسی دستی را از طریق رابط کاربری قوی خود برطرف می سازد. اما متاسفانه برای asp محیط اختصاصی خاصی وجود ندارد و از محیط هایی مانند فرانت پیج یا دریم ویور شرکت ادوبی در بیشتر موارد استفاده می گردد.
    ***** پسوند فایل های asp به صورت asp.net و پسوند فایل های Asp.Net به صورت aspx. می باشد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] را چگونه شروع کنم؟

• پیش نیاز های یادگیری :
    • Html : شما باید کمی تا حدودی به این زبان ساده تسلط داشته باشید تا بتوانید از پس طراحی و برنامه نویسی وب بوسیله Asp.net بر بیایید . برای شروع میتوانید مقالات بنده رو در بخش Html ملاحظه کنید. در ضمن آشنایی با زبان جاوا اسکریپت در این راه خیلی مفید خواهد بود.
    • Language : شما باید یکی از سه زبان Delphi.Net, J# , c#, Vb.Net رو برای برنامه نویسی Asp.net انتخاب کنید . می دانم در ابتدا در انتخاب این سه مردد خواهید شد سعی میکنم شما رو در انتخاب زبان مورد نظرتون راهنمایی کنم :
      • اگر تا به حال با خانواده C برنامه نوشته باشید و به آن آشنایی دارید بهتر است که گزینه #c رو انتخاب کنید چون ازخانواده بزرگ C هست .
      • اگر با QBasic یا خانواده Basic یا visual basic کار کرده اید و با آن آشنایی دارید یادگیری Vb.Net برایتان سخت نخواهد بود .
      • کسانی که با زبان دلفی کار کرده اند میتوانند نسخه دات نت اونو تهیه کنند و با آن کار کنند .
      • برای کسانی که تا به حال برنامه نویسی نکرده اند به علت ساده بودن و کارایی Vb.Net رو پیشنهاد میکنم .
      • مسلما کسانی که به یکی از زبان های برنامه نویسی آشنایی دارند یادگیری برایشان خیلی راحت تر خواهد بود .

• Database : شما باید کار حد اقل یکی از دیتابیس ها را مانند Microsoft Access , Microsoft SQL Server , Oracle ,... را در حد متوسط بیاموزید تا بتوانید اعمال بانک های اطلاعاتی و Ado.Net رو بخوبی فرا گیرید. مقالاتی در این زمینه در بخش بانک های اطلاعاتی قرار خواهم داد.

آیا Asp.net رایگان است؟

درست است که [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] و IIS هر دو نرم افزارهایی رایگان هستند اما شما برای لایسنس ویندوز بایستی پول پرداخت کنید و از طرفی نرم افزار Visual Studio نیز نرم افزار ارزان قیمتی نیست. پشتیبانی زبان برنامه نویسی ASP.NET توسط وب سایت و مرجعی به نام MSDN انجام می شود که مخفف کلمه Microsoft Software Developer Network می باشد. پیشرفت ها و توسعه هایی که در این زبان برنامه نویسی انجام می شود توسط بازخوردها و تجاربی است که کاربران این محصول به وب سایت این شرکت اطلاع می دهند و همین موضوع باعث ارائه نسخه های جدیدتر این زبان برنامه نویسی با امکانات جدید می شود. ASP.NET تحت برند مایکروسافت است و این یعنی بسیاری از زبان ها یا Platform های دیگر را پشتیبانی نمی کند اما در این حین به شما امکانات بسیار ساده ای برای شروع برنامه نویسی می دهد ، ماژول های آماده و محیطی ساده و رابط کاربری آسان برنامه نویسی را برای کاربران لذت بخش می کند. توجه کنید که یکی از مشکلاتی که در دنیای برنامه نویسی به این زبان برنامه نویسی وارد می شود هزینه ای است که برای خرید نرم افزارهای آن صرف می شود ، اما با توجه به اینکه ما در ایران هستیم و هیچ هزینه ای برای خرید این نرم افزارها نمی کنیم ، ASP.NET می تواند گزینه مناسبی برای برنامه نویسی وب باشد. البته این نکته را هم متذکر می شوم که این قسمت ترجمه از یک وب سایت خارجی بود و تنها به عنوان معرفی استفاده شده است قطعا در ادامه بیشتر با این مواردی که ذکر کردیم آشنایی پیدا خواهید کرد.

ادامه دارد...

------------------

منابع مورد استفاده:
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

کاربر سایت mahrokhok آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

پاسخ : آموزش asp.net

کاشکی این موضوع رو هم مطرح میکردید که به چه جر جاهایی واسه آموزشش میتونیم اعتماد کنیم چون واقعا همه کم میذارن تو آموزش این قبیل چیزا

کاربر سایت moona-ghasemi آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال .

پاسخ : آموزش asp.net

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrokhok نمایش پست ها
    کاشکی این موضوع رو هم مطرح میکردید که به چه جر جاهایی واسه آموزشش میتونیم اعتماد کنیم چون واقعا همه کم میذارن تو آموزش این قبیل چیزا
    من به عنوان یک متخصصی که دارم از Asp.net core درامدزایی میکنم دوره زیر رو بهتون پیشنهاد می کنم:

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)