آخرين پست هاي ارسالي انجمن ايران دلفي

تماشای رایگان فیلم ایرانی ، خارجی و کودک آکادمی دلفی
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: تغییر پسوند فایل های اجرایی اینتراوب در url مرورگر

کاربر سایت saber1366 آواتار ها
    تشکر ها
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

تغییر پسوند فایل های اجرایی اینتراوب در url مرورگر

با سلام و احترام خدمت همه کاربران گرامی خصوصاً جناب آقای مجید که معمولا کسی جز ایشون پاسخ سوالای بدرد نخور من را نمیدهد سوال دیگری به شرح ذیل دارم.

وقتی که خروجی های ISAPI اینترواب را روی سرویس ویندوز اجرا میکنیم آدرس آن در مرورگر چیزی شبیه خط زیر میشود:

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    در خصوص تغییر پسوند به پسوند دلخواه خودم سوال داشتم
    مثلا قبلا بانک ملت پسوند آدرساش توی مرورگر یه چیز دلخواه بود نه اسمی از php یا app و یا هر زبان برنامه نویسی دیگری نبود. چیزی شبیه این بود:

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    آدرس فوق از بانک ملت فرضی است ولی دقیقا تمام پسوندهاش bm بود

منم میخوام اینکار را انجام بدم.
    لطفا کمک کنید.
    البته خواهش میکنم از پاسخهایی مثل اینکه: توی گوگل سرچ کن تغییر url خودداری نمایید.
    با تشکر.

مدیر انجمن مجید آواتار ها
    تشکر ها
    58
    تشکر شده 201 بار در 100 ارسال.

پاسخ : تغییر پسوند فایل های اجرایی اینتراوب در url مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط saber1366 نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت همه کاربران گرامی خصوصاً جناب آقای مجید که معمولا کسی جز ایشون پاسخ سوالای بدرد نخور من را نمیدهد سوال دیگری به شرح ذیل دارم.

وقتی که خروجی های ISAPI اینترواب را روی سرویس ویندوز اجرا میکنیم آدرس آن در مرورگر چیزی شبیه خط زیر میشود:

در خصوص تغییر پسوند به پسوند دلخواه خودم سوال داشتم
    مثلا قبلا بانک ملت پسوند آدرساش توی مرورگر یه چیز دلخواه بود نه اسمی از php یا app و یا هر زبان برنامه نویسی دیگری نبود. چیزی شبیه این بود:

آدرس فوق از بانک ملت فرضی است ولی دقیقا تمام پسوندهاش bm بود

منم میخوام اینکار را انجام بدم.
    لطفا کمک کنید.
    البته خواهش میکنم از پاسخهایی مثل اینکه: توی گوگل سرچ کن تغییر url خودداری نمایید.
    با تشکر.

سلام و عرض ادب و احترام خدمت آقا صابر عزیز . سوالات شما اصلا هم اونطوری که فرمودید نیستند . بنده خوشحال میشم اگه پاسخ هام براتون مفید باشه.

چند نکته در مورد سایت بانک ملت که به عنوان نمونه مثال زدید باید روش بشه . اول اینکه آدرس اصلی سایت اینه :
    از روی این آدرس میشه فهمید که با دات نت اجرا شده.
    همینطور این یکی :
    و دو مثال دیگر از بانک ملت که کمی مشکوک به نظر میرسه :
    چیزی که در مورد این دو آدرس به ذهن بنده میرسه اینه که اینها Virtual Directory هستند. شما روی سرور میتوانید WebSite داشته باشید . زیر وب سایت هم میتونید Virtual Directory داشته باشید . این چیزی شبیه به SubDomain است . با این تفاوت که در انتهای آدرس اضافه میشه . البته اطلاعات بنده در زمینه IIS بسیاری سطحی هست و احتمالا بقیه دوستان میتونند بیشتر راهنماییتون کنند.
    شما برای نامگذاری Virtual Directory محدودیتی ندارید و میتونید هر نامی که خواستید بگذارید درست مثل همان مثالی که خودتان زدید ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]) . و پسوندی که در این آدرس دیدید معرف زبان برنامه نویسی خاصی نیست بلکه فقط مخفف Bank Mallat هست. شما میتونید یک Virtual Directory درست کنید و مثلا نام اونو بذارید VD.Saber و وب اپلیکیشن خودتونو در IIS روی اون تنظیم کنید. وقتی کاربر به سایت مراجعه کنه یک آدرس میبینه که آخرش به نام شما ختم میشه و ممکنه با خودش فکر کنه اینا چقد باحالن که با زبان خاص خودشون سایتشونو طراحی کردن!!!

درمورد جستجو در گوگل هم فقط یک نکته به ذهنم رسید که لازم میدونم به شما و بقیه دوستان یاد آوری کنم. برای بدست آوردن مروارید باید لباس غواصی به تن کرد و به آب زد و تا اعماق دریا شنا کرد. شاید همیشه بنده و سایر دوستان در دسترس نباشیم تا پاسخ گوی سوالات باشیم . گرچه با این پاسخ های پرت و پلایی که بنده میدم خیلی هم به درد کسی نمیخورم (جسات به بقیه دوستان نکردما _ خودمو گفتم). اگه شما مهارت جستجو و تحقیق در گوگل را کسب کنید اونوقت خیلی سریعتر و دقیق تر به پاسخ سوالاتتون میرسید.

مدیرکل سایت admin آواتار ها
    تشکر ها
    247
    تشکر شده 250 بار در 160 ارسال.
    Blog Entries
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط مجید نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب و احترام خدمت آقا صابر عزیز . سوالات شما اصلا هم اونطوری که فرمودید نیستند . بنده خوشحال میشم اگه پاسخ هام براتون مفید باشه.

چند نکته در مورد سایت بانک ملت که به عنوان نمونه مثال زدید باید روش بشه . اول اینکه آدرس اصلی سایت اینه :
    از روی این آدرس میشه فهمید که با دات نت اجرا شده.
    همینطور این یکی :
    و دو مثال دیگر از بانک ملت که کمی مشکوک به نظر میرسه :
    چیزی که در مورد این دو آدرس به ذهن بنده میرسه اینه که اینها Virtual Directory هستند. شما روی سرور میتوانید WebSite داشته باشید . زیر وب سایت هم میتونید Virtual Directory داشته باشید . این چیزی شبیه به SubDomain است . با این تفاوت که در انتهای آدرس اضافه میشه . البته اطلاعات بنده در زمینه IIS بسیاری سطحی هست و احتمالا بقیه دوستان میتونند بیشتر راهنماییتون کنند.
    شما برای نامگذاری Virtual Directory محدودیتی ندارید و میتونید هر نامی که خواستید بگذارید درست مثل همان مثالی که خودتان زدید ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]) . و پسوندی که در این آدرس دیدید معرف زبان برنامه نویسی خاصی نیست بلکه فقط مخفف Bank Mallat هست. شما میتونید یک Virtual Directory درست کنید و مثلا نام اونو بذارید VD.Saber و وب اپلیکیشن خودتونو در IIS روی اون تنظیم کنید. وقتی کاربر به سایت مراجعه کنه یک آدرس میبینه که آخرش به نام شما ختم میشه و ممکنه با خودش فکر کنه اینا چقد باحالن که با زبان خاص خودشون سایتشونو طراحی کردن!!!

درمورد جستجو در گوگل هم فقط یک نکته به ذهنم رسید که لازم میدونم به شما و بقیه دوستان یاد آوری کنم. برای بدست آوردن مروارید باید لباس غواصی به تن کرد و به آب زد و تا اعماق دریا شنا کرد. شاید همیشه بنده و سایر دوستان در دسترس نباشیم تا پاسخ گوی سوالات باشیم . گرچه با این پاسخ های پرت و پلایی که بنده میدم خیلی هم به درد کسی نمیخورم (جسات به بقیه دوستان نکردما _ خودمو گفتم). اگه شما مهارت جستجو و تحقیق در گوگل را کسب کنید اونوقت خیلی سریعتر و دقیق تر به پاسخ سوالاتتون میرسید.
    سلام و درود خدمت مهندسین گرامی.
    متاسفانه آدرسهای سایت بانک ملت (خصوصا قسمت بانکداری اینترنتی ) اونطوری که فکر میکنید نیست و این web Application رو با زبان جاوا طراحی کرده اند و این مدل پسوند دهی یکی از قابلیت های جذاب زبان جاوا می باشد.
    حتی جالبه که میشه با جاوا نوشت و در خروجی گفت که پسوند من asp و یا php و ... است ...
    دلفی ،*جذاب ترین زبان طراحی نرم افزار ...

4. کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مجید (24 / December / 2015)

تشکر ها
    58

واقعا؟
    خیلی جالبه!
    دیگه لازم شد یه سری به جاوا بزنیم

مدیر انجمن mrtr0101 آواتار ها
    تشکر ها
    1
    تشکر شده 18 بار در 11 ارسال.

سلام . آقا صابر به نظر شما تغییر آدرس سایت چه دردی از دنیای برنامه نویسی حل می کنه؟ توی اینتراوب اینقدر موضوعات مهم و جذاب هست که فرصت این مسائل حاشینه ای نیست .
    در مورد جاوا هم باید عرض کنم یه سر به کامپونت غول پیکر cgdevtools بزنید و ببینید با تکنولوژی jquery چقدر پروژه های اینتراوب زیبا و دلنشین می شوند . البته برای کار با دیتابیس کامپونت tms یه چیز دیگه است
    به سر به مثال های آنلاین بزنید
    http://www.cgdevtools.com/demo/JQueryDemoV3_IW14_ISAPI.dll/UzuDpTLrWKYuoiQogEw8uW/$/
    (ود این سایت مثال ها با اینتراوب طراحی شده است)

تشکر ها
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtr0101 نمایش پست ها
    سلام . آقا صابر به نظر شما تغییر آدرس سایت چه دردی از دنیای برنامه نویسی حل می کنه؟ توی اینتراوب اینقدر موضوعات مهم و جذاب هست که فرصت این مسائل حاشینه ای نیست .
    در مورد جاوا هم باید عرض کنم یه سر به کامپونت غول پیکر cgdevtools بزنید و ببینید با تکنولوژی jquery چقدر پروژه های اینتراوب زیبا و دلنشین می شوند . البته برای کار با دیتابیس کامپونت tms یه چیز دیگه است
    به سر به مثال های آنلاین بزنید
    http://www.cgdevtools.com/demo/JQueryDemoV3_IW14_ISAPI.dll/UzuDpTLrWKYuoiQogEw8uW/$/
    (ود این سایت مثال ها با اینتراوب طراحی شده است)
    شما نسخه قابل استفاده ای از این CGDEVTools دارید؟
    از کجا میشه تهیه کرد؟
    آیا نسخه Full بدون محدودیت وجود داره ؟

تشکر ها
    3

سلام دوست عزیز
    حق با شماست تغییر آدرس دردی را که دوا نمیکنه واقعا بهتره به محتوا اصلی فکر کنم تا حاشیه ها.
    دموی این کمپونت را دیدم چقدر وسیع و پر استفاده بود.
    آیا شما نسخه اصلی اون رو دارید؟

تشکر ها
    1

سلام آقا مجید عزیز ، برای اینتراوب 14.0.22 دارم اما کمی قدیمی است و این نمونه مثال های سایت خیلی جدید تر هستنددارم خودم تست می کنم روی سرور که خیالم راحت بشه خوب کرک شده باشد . به یکی از دوستان توی روسیه هم سفارش دادم برای نسخه های جدید اگه پیدا کنن برام بفرستن .

10. کاربر مقابل از mrtr0101 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مجید (24 / December / 2015)

تشکر ها
    58

میگم اگه میشه خرید سفارش بدیم یه نسخه چند دولوپره بخریم پولشو شریکی بدیم . من امروز با یکی حرف زدم گفت یه نفر تو یو اس ای داره که قابل اعتماده . اگه مایلید یه حرکتی بکنیم

تشکر ها
    3

ولی من دوباره فکر کردم تغییر پسوند فایلای اینتراوب توی url حتی اگر هم موضوع حاشیه ای باشد، بالاخره به نتیجه نرسید.
    و عادت ما ایرانی ها در پاک کردن صورت مساله ظاهر شد.
    و رفتیم توی بحث دیگری که البته اونم مهم است.

تشکر ها
    1

نیاز به خریدن نیست . چند روز دیگه کرک شده اش پیدا می شه ، پیداش بکنم بهتون اصلاع می دم .
    فکر کنم فعلا حل مشکل آقا صابر مهم تره تا ما متهم به پاک کردن صورت مسئله نشویم
    یا حق

14. کاربر مقابل از mrtr0101 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مجید (25 / December / 2015)

تشکر ها
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط saber1366 نمایش پست ها
    ولی من دوباره فکر کردم تغییر پسوند فایلای اینتراوب توی url حتی اگر هم موضوع حاشیه ای باشد، بالاخره به نتیجه نرسید.
    و عادت ما ایرانی ها در پاک کردن صورت مساله ظاهر شد.
    و رفتیم توی بحث دیگری که البته اونم مهم است.
    از نظر بنده به نتیجه رسید آقا صابر . شما به عرایض بنده و فرمایشات admin عزیز در پست های قبلی دقت کنید نکات مفیدی دستگیرتون میشه