آخرين پست هاي ارسالي انجمن ايران دلفي

تماشای رایگان فیلم ایرانی ، خارجی و کودک آکادمی دلفی
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آموزش c# | آموزش تصویری سی شارپ

کاربر سایت 1ostad آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال .

آموزش c# | آموزش تصویری سی شارپ

با سلام خدمت همه اعضای انجمن

ضمن تشکر از مدیریت انجمن بابت فراهم نمودن بستری مناسب برای اشتراک اطلاعات اعضا،قصد دارم مقالاتی درباره زبان برنامه نویسی سی شارپ رو به صورت رایگان منتشر کنم.

چون امروزه خیلی از دوستان قصد دارند وارد بازار کار سی شارپ که یکی از مهرهای داغ محسوب مب شود ، بشوند،به همین دلیل سعی میکنم تجربیات خودم رو در این زمینه به شما عزیزان منتقل کنم.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

از کجا
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] رو شروع کنیم؟

نخستین گام برای شروع
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] چیست؟
    قبل از اینکه بریم به سراغ آموزش سی شارپ،ابتدا لازمه که حتما با مفاهیم و مقدمات سی شارپ آشنا بشیم.زبان سی شارپ یکی از زبان های ارائه شده توسط
    شرکت مایکروسافت می باشد که برای برنامه نویسی ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد.بنابراین لازم است بدانیم با استفاده از سی شارپ می توانیم نرم افزارهای تحت ویندوز
    طراحی و ایجاد نمائیم نه تحت وب.در مورد تحت وب ، به نوعی می توان معدال سی شارپ را Asp.net نامید.
    در صورتی که تمایل شما دوستان رو نسبت به این مقالات مشاهده کنم،حتما به
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] نیز در مقالات دیگر خواهیم پرداخت.
    اگر بخواهیم بدانیم واقعا با آموزش C# می توان به کجا رسید،بهترین راه اینه که براتون چند مثال بزنم.
    در حقیقت اکثر نرم افزارهای حسابداری،نرم افزارهای مدیریت فروش،نرم افزارهای مدیریت انبارداری،نرم افزارهای شرکتی و تحت یک شبکه،با استفاده از زیبان برنامه نویسی سی شارپ
    ارائه شده اند.پس مطمئنا می توان گفت در بسیاری از سازمان ها و اداره جات نیاز به یک برنامه نویس و متخصص C# می باشد.

تاریخچه زبان برنامه نویسی سی شارپ

اگربخواهیم نگاهی کوتاه به تاریخچه زبان سی شارپ بیندازیم،می توان این مطلب را ارائه داشت.
    در سال ۱۹۹۹، شرکت سان اجازه استفاده از زبان برنامه*نویسی جاوا را در اختیار ماکروسافت قرار داد تا در سیستم*عامل خود از آن استفاده کند.
    جاوا در اصل به هیچ پلت فرم یا سیستم*عاملی وابسته نبود، ولی ماکروسافت برخی از مفاد قرار داد را زیر پا گذاشت و قابلیت مستقل از سیستم*عامل بودن جاوا را از آن برداشت.
    در ارائه و معرفی رسمی چارچوب دات*نت در PDC در سال ۲۰۰۰ این زبان به سی شارپ تغییر نام یافت و کتابخانه کلاس*ها و runtime در ای*اس*پی*دات*نت به سی شارپ منتقل شدند.
    مدیر و سرپرست طراحان در ماکروسافت آندرس هلزبرگ بود که تجربه قبلی او در طراحی Framework و زبان*های برنامه سازی++Borland، دلفی (شهر)، Turbo Pascal، ویژوال سی++ به آسانی در دستورالعمل*های سی شارپ قابل رویت است و به همان خوبی در هسته CLR.

خب،اولین درس م درباره سی شارپ درباره متغیرها در سی شارپ هستش.

آشناآی با متغیرها و انواع ان در C#

در اولین مقاله از سری مقالا آموزش سی شارپ،می پردازیم به آشنایی با مهمترین اصل برنامه نویسی،یعنی آشنایی با انواع متغیرها.

در C# حتما باید نوع هر متغیر به طرو صریح مشخص شده باشد.
    بدین صورت که اگر متغیری از نوع عددی باشد،یا متغیری از نوع رشته ای باشد (بعدها با این مفاهیم دقیقتر آشنا خواهیم شد) باید به صراحت
    نوع آن معین گردد.
    نمونه هایی از انواع متغیرها:
    int , vector , string ,...

آنچه در مورد متغیرها در سی شارپ باید بدانیم،قلمرو متغیرهاست.منظور از قلمرو،ناحیه ای است که می توانیم در آن ناحیه،متغیر را فراخوانی کنیم و از داده ذخیره شده در آن استفاده نمائیم
    توجه فرمایید در این مقاله،هدف من این نیست که خیلی تخصصی و ریز به جزئیات بپردازم و هدفم آشنایی کلی شما با این مفاهیمه تا در ادامه به شمکل برنخوریم و فهم موضوعات براتون ساده تر بشه.

در اصل متغیرها برای ذخیره داده مورد استفاده قرار می گیرند.اما آنچه از متغیرهای معمولی هم مهمتر است،آشنایی با آرایه ها در سی شارپ است.
    آرایه ها همانگونه تقریبا در تمام زبان های برنامه نویسی بسیار پرکاربرد هستند،در زبان برنامه نویسی سی شارپ نیز این قاعده مستثنی نیست.
    آرایه ها برای ذخیره سازی چندین داده در کنار هم قرار می گیرد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خودتون رو در همین تاپیک بگذارید تا برای ادامه آموزشها دلگرم تر بشیم.اگر سوالی هم براتون مطرح شد همینجا مطرح کنید.

2. کاربر مقابل از 1ostad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

b_e_shamlu (09 / July / 2016)

کاربر سایت mr_seid آواتار ها
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال.

پاسخ : آموزش c# | آموزش تصویری سی شارپ

بازار این زبان در ایران چگونه است؟

مدیر انجمن b_e_shamlu آواتار ها
    تشکر ها
    149
    تشکر شده 94 بار در 46 ارسال.

پاسخ : آموزش c# | آموزش تصویری سی شارپ

تشکر از شما دوست عزیز امید است که ادامه دهید
    با آرزوی موفقیت
    دلفی کاران را دوست دارم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]